آمريكايى ‏ها پرمصرف‏ ترين مردم جهان‏
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آمريكايى ‏ها پرمصرف‏ ترين مردم جهان‏

آمريكايى ‏ها پرمصرف‏ ترين مردم جهان‏

دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در حالى‏ كه در بسيارى از كشورهاى دنيا افراد از گرسنگى رنج مى‏ برند، آمريكايى ‏ها پر مصرف ترين و پرخورترين مردم جهان هستند.


به گزارش «نچرال نيوز»، بررسى ‏ها نشان مى ‏دهد، كالرى متوسط دريافتى براى هر نفر در «آمريكا» در طول روز، در حدود 3770 كالرى مى‏ باشد و اين در حالى است كه در بسيارى از كشورهاى جهان سوم، مانند «هند» اين ميزان براى هر نفر، به سختى به 2440 كالرى در روز مى‏رسد.
به طور كلّى آمريكايى ‏ها در حدود 50% بيشتر از مردم بسيارى از كشورهاى فقير غذا مصرف مى ‏كنند و اين فرهنگ مصرف ‏گرايى نه تنها در مورد غذا؛ بلكه در مورد بسيارى از لوازم و اجناس ديگر نيز وجود دارد.
در حالى‏كه در مناطقى از «آفريقا»، مردم از گرسنگى جان خود را از دست مى ‏دهند، مردم آمريكا بخشى از غذاى روزانه خود را دور مى‏ ريزند و بسيارى از آنها بشقاب ‏هاى نيمه خورده خود را به درون سطل آشغال مى ‏ريزند.
بنابر مدارك مستند منتشر شده در وزارت انرژى آمريكا، اين كشور و «كانادا» در صدر پر مصرف‏ترين كشورهاى جهان، از نظر مصرف غذا و مصرف سوخت ‏هاى مختلف و انرژى مى ‏باشند.
از طرف ديگر، هزينه ‏اى كه به دليل مصرف بالاى غذا در اين كشورها صرف اعمال جرّاحى براى از بين بردن چاقى و ليپوساكشن مى ‏شود، مى‏ تواند دربسيارى از كشورهاى ديگر، صرف خريد منابع غذايى و كمك به افراد گرسنه شود.

نوشتن نظر