حضور نخست‌وزیر پاکستان در جمع خانواده‌ شیعیان قربانی حمله داعش

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پس از فروکش کردن اعتراضات خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی هفته گذشته داعش به کارگران معدنی در کویته پاکستان و تشییع جنازه آنها، عمران خان در جمع آنها حاضر شد و از آنان قدردانی کرد.

یکشنبه گذشته، یازده معدنچی از اقلیت شیعه هزاره به دست تروریست‌های داعش در محل کار خود در کویته پاکستان کشته شدند.

به دنبال این حادثه، خانواده‌های قربانیان با خودداری از تدفین اجساد، خواستار اقدام عملی دولت این کشور برای توقف حملات فرقه‌ای و حضور عمران خان، نخست‌وزیر این کشور در جمع عزاداران شدند.

آنها پس از شش روز اعتراض و خودداری از دفن اجساد، سرانجام ظهر امروز در پاسخ به درخواست عمران‌خان برای خاتمه دادن به اعتراضات، قربانیان را به خاک سپردند.

هفت نفر از یازده قربانی این حادثه تروریستی، کارگران فصلی اهل افغانستان بودند که با وجود درخواست این کشور برای استرداد اجساد آنها، همگی در کویته به خاک سپرده شدند.

مراسم تدفین این قربانیان، با حضور ده‌ها هزار نفر در گورستانی در جنوب غربی شهر کلکته انجام شد. این قبرستان، آرامگاه بیش از ۵۰۰ هزاره دیگر است که در یک دهه اخیر، قربانی حملات فرقه‌ای در این منطقه شده‌اند.

امروز پس از اجابت درخواست عمران‌خان از سوی معترضان، وی در جمع خانواده‌های داغدار در کلکته حاضر شد. عمران خان به حاضران گفت هدف از حمله به معدنچیان شیعه افروختن آتش نزاع بین شیعیان و اهل سنت و بی‌ثبات کردن پاکستان است.

وی از خانواده‌های قربانیان که درخواست او برای پایان دادن به اعتراضات و دفن اجساد را اجابت کردند، قدردانی کرد.
منبع: خبرگزاری قرآنی