حماس: تشکیلات خودگردان همچنان در پی افزایش روابط با اسرائیل است
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»حماس: تشکیلات خودگردان همچنان در پی افزایش روابط با اسرائیل است

حماس: تشکیلات خودگردان همچنان در پی افزایش روابط با اسرائیل است

شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی حماس با اشاره به لغو نشست رهبران گروههای فلسطینی در رام‌الله گفت که این موضوع نشان از عدم جدیت تشکیلات خودگردان برای مقابله با طرح‌های رژیم صهیونیستی دارد.


«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (شنبه) به لغو دیدار «محمود عباس» با رهبران برخی گروههای فلسطینی در رام‌الله واکنش نشان داد.

«حازم قاسم» به وبگاه معا گفت، با لغو این نشست، روشن شد که تشکیلات خودگردان در اتخاذ موضع یا انجام اقدامی برای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری جدی نیست.

سخنگوی حماس تأکید کرد که رهبران تشکیلات خودگردان همچنان در پی روابط با رژیم صهیونیستی و توسعه آن هستند و این در حالی است که تمامی مردم فلسطین چنین سیاستی را رد می‌کنند.

قاسم سپس از رام‌الله خواست تا خود را ملزم به رعایت موضع ملی فلسطین بداند و به ضرورت از تمامی توافقنامه‌ها با رژیم صهیونیستی خارج شده و «هماهنگی امنیتی» را متوقف کند و پس از آن با فراخوان نشست فوری گروههای فلسطینی، استراتژی واحدی برای مبارزه با اشغالگری در پیش بگیرد.

وبگاه ارم نیوز امروز در تحلیلی نوشت که تشکیلات خودگردان تقریبا هیچ گزینه‌ای برای مقابله با طرح اشغالگری جدید ندارد و هیچ طرح فلسطینی نمی‌تواند مانع اجرای این طرح شود.

رژیم صهیونیستی قصد دارد بخشی مهمی از طرح موسوم به «معامله قرن» که شامل اشغال ۷۲ هزار هکتار از کرانه باختری است را اجرا کند. اشغال این حجم وسیع سرزمینی از سال ۱۹۶۷ به این سو بی سابقه است و یسیاری از کشورها در خصوص تبعات این اقدام هشدار داده‌اند.

فارس

نوشتن نظر