دیدار رئیس سیا با مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین

يكشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در سفر محرمانه به رام‌الله در دیدار با مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان تضمین‌هایی درباره ادامه همکاری امنیتی دریافت کرده است.


رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه از سفر مخفیانه «جینا هاسپل» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به رام‌الله خبر داده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، هاسپل در رام‌الله با «ماجد فرج» مدیر سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین و «حسین الشیخ» وزیر امور داخلی دیدار کرد.

هاسپل در این سفر محرمانه، درباره آینده روابط میان سیا و سازمان اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین گفت‌وگو کرد.

مدیر سیا از مقامات فلسطینی تضمین‌هایی دریافت کرد که روابط میان واشنگتن و تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه خواهد یافت و آسیب نخواهد دید.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داد: «هاسپل به عباس اطمینان داده که واشنگتن به اسرائیل اجازه نخواهد داد تا پیش از انتخابات کنست اقدام به الحاق شهرک‌های کرانه باختری و دره اردن بکند.»

این دیدار در حالی انجام شده که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن را قاطعانه رد کرده و روز شنبه نیز در نشست فوق‌العاده وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره گفت: «ما مطلقا این راه حل را نخواهیم پذیرفت و من هرگز در کارنامه خود این امر را که قدس را فروخته‌ام، درج نخواهم کرد. آنها برای ما شرط گذاشتند که موجودیت دولت یهود را به رسمیت بشناسیم تا از این راه حسن نیت خود را ثابت کنیم.»