روسیه: پاتک ارتش سوریه حمله شدید تروریست‌ها به حلب را ناکام گذاشت
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»روسیه: پاتک ارتش سوریه حمله شدید تروریست‌ها به حلب را ناکام گذاشت

روسیه: پاتک ارتش سوریه حمله شدید تروریست‌ها به حلب را ناکام گذاشت

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت که اگر پاتک ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها نبود آنها حمله بزرگی را علیه مناطق حلب و حماه انجام داده بودند.


مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که ارتش سوریه طی یک عملیات پاتک در استان ادلب حمله بزرگی را که تروریست‌ها برای آن علیه حماه و حلب برنامه‌ریزی کرده بودند ناکام گذاشت.

ژنرال «یوری بورنکوف» رئیس مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «همزمان با عقب نشینی عناصر مسلح به عمق منطقه کاهش تنش در ادلب مقادیر زیادی سلاح، مهمات و تجهیزات به تصرف نظامیان سوری درآمد که بخشی از آنها ساخته غربی‌هاست».

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، در ادامه این بیانیه آمده است: «این نشانگر توانایی‌های رزمی بالای تروریست‌ها است که اگر پاتک ارتش سوریه نبود از آن در حمله به شهرهای بزرگی مانند حماه و حلب استفاده می‌شد».

رئیس مرکز آشتی روسیه گفت: «ارتش سوریه در جریان دفع حملات تروریست‌ها در استان‌های حلب و ادلب موفق شد یازده دستگاه تانک، ۱۹ دستگاه زره پوش و ۶۲ خودروی مجهز به سلاح سنگین، چهار موشک انداز و ۳۸ توپخانه و چهار فروند پهپاد و دیگر تجهیزات را به غنیمت گرفتند».

ارتش سوریه طی یک هفته اخیر عملیات نظامی خود را علیه مواضع تروریست‌ها در استان‌های ادلب و حلب را شدت بخشیده و توانسته ده‌ها روستا را از چنگ تروریست‌ها آزاد کند.

فارس

نوشتن نظر