دبیرکل اتحادیه عرب: هرگز فلسطین را تنها نمی‌گذاریم
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»دبیرکل اتحادیه عرب: هرگز فلسطین را تنها نمی‌گذاریم

دبیرکل اتحادیه عرب: هرگز فلسطین را تنها نمی‌گذاریم

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در واکنش به اعلام طرح سازش‌کارانه "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا موسوم به «معامله قرن»، گفت: کشورهای عربی هرگز فلسطینی‌ها را تنها نمی‌گذارند.


به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، در بیانیه ابوالغیط که پس از دیدار با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین منتشر شد، آمده است: مبارزه کشورهای عربی برای مسأله فلسطین، تنها مبارزه ای فلسطینی نیست، بلکه مبارزه ای عربی و جمعی است.

دبیرکل اتحادیه عرب افزوده است: زمان مطرح کردن معامله قرن از سوی آمریکا و شیوه اعلام آن بسیار مشکوک است و نیاز به واکنشی محکم و قوی از سوی کشورهای عربی دارد.

در این بیانیه آمده است: احزاب راست اسرائیل به رهبری "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی این طرح را برای انجام برنامه قدیمی‌شان که همان الحاق دره اردن و شهرک های کرانه باختری به سرزمین های اشغالی است به کار گرفتنند که امکان برپایی کشور مستقل فلسطینی در آینده را نمی دهد.

تشکیلات خودگردان فلسطین از اتحادیه عرب خواسته است که جلسه ای درباره معامله قرن روز شنبه آتی و در سطح وزیران خارجه برگزار کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح سازش‌کارانه خود موسوم به «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی می‌داند.

شخصیت‌ های سیاسی در کشورهای مسلمان به این طرح واکنش نشان داده‌اند؛ همچنین شهرهای مختلف فلسطین از جمله غزه و کرانه باختری در واکنش به این اقدام ترامپ، شاهد تظاهرات سراسری است.

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، از این طرح حمایت کردند.

نوشتن نظر