عراق هفته آینده خنک می‌شود
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»عراق هفته آینده خنک می‌شود

عراق هفته آینده خنک می‌شود

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران اظهارداشت: بارش‌ها در کشور طی آبان ماه خوب و به‌ویژه از نیمه آبان تشدید خواهد شد.


احد وظیفه با بیان اینکه تا یکشنبه هفته آینده (۲۱ مهرماه) بارش نسبتاً خوب در سواحل گیلان و مازندران انتظار داریم، به ایسنا گفت: احتمالا در ۱۵ روز آینده موج بارشی دیگری وارد کشور می‌شود ولی عمدتاً نوار شمالی کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وظیفه با‌ اشاره به اینکه بارش طی آبان ماه عمدتاًً خوب است و سیستم‌های مهاجری که از غرب به شرق حرکت می‌کنند به کشور نفوذ خواهند کرد، افزود: بنابراین انتظار بارندگی برای ماه آبان داریم به‌گونه‌ای که بر اساس مدل‌های اقلیمی‌تقریبا در بیشتر نقاط کشور بارش در حد نرمال و یا بیشتر از حد نرمال انتظار می‌رود و دما بین یک تا 5/1 درجه سانتیگراد بیش از حد نرمال پیش‌بینی می‌شود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا‌ترسالی برای پاییز قابل پیش‌بینی است، اظهارداشت: اینکه حتما پاییز‌ترسال می‌شود قابل تایید نیست اما احتمال‌ترسالی نسبت به خشکسالی بیشتر است.

همچنین کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش دمای شهرهای زیارتی عراق تا آخر هفته خبر داد و گفت: از اوایل هفته آینده روند کاهش دما در این شهرها آغاز شده و هوا اندک اندک خنک‌تر خواهد شد.

به گزارش تسنیم، امین حسین نقشینه اظهار داشت:‌ بیشینه دمای کربلا امروز 39 و فردا 40 درجه، ‌کمینه دمای بصره و کربلا امروز23 درجه و کاظمین نیز کمینه دمای 22 درجه‌ای خواهد داشت.

نقشینه با‌ اشاره به این‌که کمینه دمای نجف امروز 25 درجه است، افزود: تا پایان هفته روند افزایش دما را برای شهرهای زیارتی عراق پیش‌بینی می‌کنیم، اما از هفته آینده روند کاهش دما روی می‌دهد.

به گفته وی، در شهرهای زیارتی عراق روند کاهش دما بین نیم تا یک درجه خواهد بود و دمای این شهرها اندک اندک خنک می‌شود.

نوشتن نظر