بازگشایی مرز خسروی بستگی به شرایط بغداد دارد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بازگشایی مرز خسروی بستگی به شرایط بغداد دارد

بازگشایی مرز خسروی بستگی به شرایط بغداد دارد

يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

استاندار کرمانشاه گفت: اگر از امروز شرایط بغداد عادی شود بنابر روال سابق تردد زوار از مرز خسروی از سر گرفته خواهد شد و اگر این اتفاق رخ نداد به دنبال جایگزینی مسیر و تامین امنیت آن خواهیم رفت.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، بازوند ، بیان داشت: در مرز خسروی تفاوتی با سایر مرز‌ها داریم و زوار باید از بغداد عبور کنند؛ در حال حاضر تردد از مرز خسروی تا استان دیالی هیچ مشکلی ندارد، اما در شهر بغداد منع تردد تا اطلاع ثانوی وجود دارد و به همین دلیل نمی‌دانیم که این منع تا چه زمانی پابرجا خواهد بود و شاید یک یا چند روز طول بکشد.
او افزود: به دلیل اینکه امنیت زوار برای ما اهمیت دارد، نمی‌توانیم ریسک کنیم و زائران را به سمت بغداد بفرستیم، برای همین به دنبال یک مسیر جایگزین هستیم، منتهی برای این مسیر جایگزین هم باید از امنیت آن مطمئن شویم. فرمانده قرارگاه اربعین ناجا هم گفت: متاسفانه مرز خسروی همچنان بسته است و فعلا شرایط بازگشایی آن نیست و افرادی که به آنها اعلام شده بود از مرز خسروی عبور کنند باید به مرز مهران مراجعه کنند.
سرتیپ محسن فتحی‌زاده فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اربعین از چند روز گذشته آغاز شده است و خوشبختانه در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه هیچ مشکلی نداریم و جریان عبور از مرزها ادامه دارد. فتحی‌زاده گفت: مرز مهران به واسطه حجم زیادی که دارد عبور خودروهای کاپوتاژی از آنجا ممنوع شده است.‌
او گفت: زائران هنگامی که به آن سوی مرز مراجعه می‌کنند فقط با خودروهای مورد تایید تردد کنند و برای تردد از مسیرهای اصلی عراق عبور کنند. او گفت: منتظر هستیم تردد زوار از مرز خسروی به زودی از سر گرفته شود و باید توجه داشته باشیم مردم عراق اجازه نمی‌دهند این آشوب گسترش پیدا کند. دبیر ستاد اربعین استان کرمانشاه تاکید کرد: راهکار‌هایی برای تردد مجدد زوار از مرز خسروی وجود دارد. در تلاش هستیم که مسیر جایگزینی برای عبور زوار از مرز خسروی به سمت کربلا پیدا کنیم و در این باره رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

نوشتن نظر