سناتور ایالتی ویرجینیا: ایرانی‌ها برای نبرد با داعش و القاعده خون دادند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»سناتور ایالتی ویرجینیا: ایرانی‌ها برای نبرد با داعش و القاعده خون دادند

سناتور ایالتی ویرجینیا: ایرانی‌ها برای نبرد با داعش و القاعده خون دادند

پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ریچارد بلک، سناتور ایالتی ویرجینیا ضمن اذعان به حمایت واشنگتن از تکفیری‌ها تصریح کرد که ایرانی‌ها در نبرد با گروه‌هایی چون داعش و القاعده خون داده‌اند.

«ریچارد بلک»، سناتور ایالتی ایالت ویرجینیا می‌گوید افزایش 1500 نفری نیروهای آمریکایی در منطقه که اخیرا از سوی مقامات آمریکایی اعلام شد، تنها به بی‌ثباتی منطقه منجر خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری روس اسپوتنیک اظهار داشت: هر زمانی که ما نیروهایمان در خاورمیانه افزایش بدهیم، نتیجه منفی دارد و هرگز منجر به نتیجه مثبت نمی‌شود. ما نیرو می‌فرستیم تا از نیروهایمان در برابر حمله حفاظت کنند، چرا آنها را از منطقه خارج نمی‌کنیم تا به آنها حمله نشود؟ در این صورت لازم نیست نگران حمله به آنها باشیم.

بلک گفت که داستان‌سرایی در خصوص حمله به کشتی‌ها و ارسال درخواست‌های غیرواقعی برای تهران بخشی از طرحی برای راه‌انداختن جنگ با ایران است. به گفته این سناتور ایالتی انتظار می‌رفت که امارات و عربستان سعودی فورا تصاویر خسارات وارد شده به کشتی‌ها را منتشر کنند اما هیچ مدرکی در این خصوص ارائه نشده است.

وی تصریح کرد ایران به عربستان سعودی و امارات حمله نمی‌کند اما آنها از ما می‌خواهند برای وقوع چنین حمله‌ای توجیه بتراشیم، تا بهانه‌ای برای جنگ باشد.

بلک ضمن انتقاد از خواسته‌های دوازده‌گانه دولت آمریکا از ایران تصریح کرد: آنها از ایران می‌خواهند تا نیروهای خود را از سوریه خارج کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، آنگاه سوریه که به‌طور قابل توجهی به ایران اتکا دارد به‌طور جدی تحت تهدید القاعده قرار می‌گیرد. اگر ایران حمایت خود را از سوریه قطع کند، این امر بار دیگر باعث خواهد شد که سوریه صحنه حضور جهادی‌هایی (تروریست‌هایی) شود که قول داده‌اند سر تمام مسیحی‌ها را می‌برند و زنان مسیحی را به بردگی می‌گیرند و نشان داده‌اند که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند.

این سناتور ایالتی آمریکا با اذعان به اینکه آمریکا به‌طور مستقیم و غیرمستقیم از داعش و القاعده حمایت کرده اظهار داشت: «ایرانی‌ها برای نبرد با داعش و القاعده خون داده‌اند. این ایده که ایران به سران القاعده پناه می‌دهد مرموز است. ما چگونه می‌توانیم چنین ادعایی را مطرح کنیم حال آنکه ایرانی‌ها در میدان نبرد با القاعده می‌جنگند. این باور که ایران به طریقی در حال کمک به القاعده است، عجیب و غریب است.»

وی ادامه داد: ایالات متحده برای القاعده در استان ادلب سوریه پوشش دیپلماتیک فراهم می‌کند. سلاح‌های آمریکایی به دست القاعده می‌رسند، ما آنها را به دیگر گروه‌ها می‌دهیم و آنها سلاح‌ها را به القاعده می‌فروشند.

بلک در بخش دیگری از مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کرد که ایران اجازه بازرسی همه سایت‌های خود را نخواهد داد. او گفت: «ایرانی ها هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرند. این به معنای دعوت از جاسوسان برای دست‌یابی به جزئیات اطلاعات مکان‌های نظامی است.»

فارس

نوشتن نظر