هشدار العبادی نسبت به سلطه مافیا بر قدرت در عراق
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»هشدار العبادی نسبت به سلطه مافیا بر قدرت در عراق

هشدار العبادی نسبت به سلطه مافیا بر قدرت در عراق

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نخست وزیر سابق و رئیس ائتلاف "نصر" عراق نسبت به کنترل مافیاها و گروه‌های مسلح بر قدرت در این کشور هشدار داد و تاکید کرد که نشانه‌هایی از این دست تلاش‌ها وجود دارد.

دفتر حیدر العبادی، رئیس ائتلاف نصر عراق در بیانیه‌ای از نشست العبادی با نمایندگان دو ائتلاف سائرون و نصر با حضور نصار الربیعی، رئیس هیات سیاسی جریان صدر در این کشور خبر داد.

در نشست یاد شده درباره وضعیت کلی سیاسی، امنیتی و اقتصادی، خدمات‌دهی، ایجاد فرصت‌های شغلی، مقابله با راه‌های فساد، حفاظت از دستاوردها، اتحاد موضعگیری‌های دو ائتلاف نصر و سائرون و فراکسیون‌های اصلاح و بازسازی و سایر فراکسیون‌ها جهت تصویب قوانین در راستای خدمت به مردم و نیز تشکیل کمیته‌های پارلمانی گفتگو شد.

در ادامه این بیانیه آمده است، در این نشست نمایندگان ائتلاف‌های نصر و سائرون موضوعات بسیاری را مطرح کرده و آخرین تحولات سیاسی و نیز دستیابی به راه‌حل‌هایی واقعی برای کشور به ویژه همزمان با آغاز کار دشوار دولت را بررسی کردند.

العبادی بر اهمیت همکاری‌ها میان نصر، سائرون و سایر ائتلاف‌ها در مورد فعالیت‌های پارلمانی، تصویب قوانین و تشکیل دولت تاکید کرده و نسبت به کنترل مافیاها و گروه‌های مسلح بر پتاسیل‌های کشور هشدار داده و گفت، طرح‌هایی برای این مساله وجود دارند.

رئیس ائتلاف نصر با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌های پارلمانی به دور از اصول طایفه‌ای، خواستار تعامل شفاف با مردم شده و گفت، راه‌حل‌ها برای ساخت کشور مطابق با اصولی درست باید روشن و مشخص باشند.

وی در ادامه بار دیگر بر اهمیت حفظ دستاوردهای امنیتی و دیگر دستاوردها نسبت به بازگشت تروریسم به کشور در صورت سستی در مبارزه با تروریسم و تفکرات افراطی هشدار داد.

الربیعی، رئیس هیات سیاسی جریان صدر عراق نیز در این نشست بر اهمیت دیدار ائتلاف‌های سائرون و نصر جهت هماهنگ‌سازی موضعگیری‌ها به عنوان دو وزنه مردمی تاکید کرده و گفت:‌ بدون ایجاد یک فضای قانونی سالم هیچ کاری انجام نمی‌شود.

الربیعی با اشاره به نیاز واقعی به برنامه‌ریزی درست برای ساخت کشور اظهار کرد: کشور باید قدرتمند بوده و بر شکاف‌های فساد کنترل داشته باشد.منبع: ایسنا

نوشتن نظر