در سوریه به طور غیرمستقیم ایران را مرعوب می‌کنیم
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»در سوریه به طور غیرمستقیم ایران را مرعوب می‌کنیم

در سوریه به طور غیرمستقیم ایران را مرعوب می‌کنیم

دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که ارتش آمریکا در سوریه می‌ماند تا به طور غیرمستقیم ایران را مرعوب کند!

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، روز پنج‌شنبه ۱۲ مهر (۴ اکتبر) در برابر خبرنگاران گفت: «ما گرچه در سوریه وظیفه مشخص نظامی خاصی نداریم، اما وجود ما در این کشور بر فعالیت‌های ایران در این کشور تاثیر می‌گذارد.»

ژنرال ووتل گفت که نیروهای آمریکا در سوریه قرار نیست علیه ایران اقدام خاصی کنند، اما وجود این نیروها در سوریه سبب خواهد شد ایران به طور غیرمستقیم مرعوب شود.


رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت: «جلوگیری از توسعه نفوذ ایران در سوریه وظیفه مهمی است که ما بر عهده خواهیم داشت.» او تاکید کرد که آمریکا آماده است به سرعت و به شدت جلوی تهدیدات نظامی ایران را بگیرد.

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا تاکید کرد که برنامه‌ای برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه پس از پاک شدن تمام مناطق این کشور از وجود داعش در دست نیست، زیرا نیروهای آمریکا باید در جهت تقویت امنیت در سوریه فعالیت کنند تا نیروهای تروریستی نتوانند بار دیگر قدرت بگیرند.

ووتل همچنین مدعی شد تحویل اس-۳۰۰ به سوریه باعث «تشدید بیهوده تنش‌ها» در منطقه می‌شود.

روسیه اعلام کرده است که سامانه ضد موشکی اس-۳۰۰ را تحویل دولت بشار اسد داده است. این تصمیم بعد از آن به مرحله اجرا گذاشته شد که در پی حمله جنگنده های اسرائیل به سوریه، یک هواپیمای نظامی روسیه به اشتباه توسط نیروهای سوریه هدف قرار گرفت و سقوط کرد. مسکو اسرائیل را عامل این اتفاق دانسته و اعلام کرد جنگنده های اسرائیل از هواپیمایی روسی به عنوان سپر استفاده کرده اند.

آمریکا نگران است موشک‌های اس-۳۰۰ برای ساقط کردن هواپیماهای اسرائیلی به کار رود.

ووتل در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران گفت که آمریکا در پی جنگ با ایران نیست و اساسا چنین هدفی ندارد. او همچنین افزود که هیچ ماموریت ویژه‌ای به او در ارتباط با ایران داده نشده اما پنتاگون آماده پاسخ سریع و گسترده در شرایط ضروری است.


منبع: جام نیوز

نوشتن نظر