اظهارات ضد ایرانی مرکل در جمع صهیونیست‌ها
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اظهارات ضد ایرانی مرکل در جمع صهیونیست‌ها

اظهارات ضد ایرانی مرکل در جمع صهیونیست‌ها

شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

صدراعظم آلمان که به تازگی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده با اتخاذ موضعی ضد ایرانی از توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که به تازگی به سرزمین های اشغالی سفر کرده است امروز پنجشنبه ضمن حضور در دانشگاه حیفا برای دریافت دکترای افتخاری این نهاد آموزشی، با اتخاذ موضعی ضد ایرانی گفت: «باید هرکاری کنیم تا ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد».

مرکل ضمن سخنرانی در این دانشگاه، تهدیدات علیه اسرائیل را به مراتب بزرگتر از آنچه در سوریه رخ می دهد، دانست.

او در بخشی از اظهارات ادعایی خود در این دانشگاه گفت: ما باید هرکاری انجام دهیم تا مانع دستیابی ایران به سلاح های هسته ای شویم. پرسشی که اینجا مطرح می شود این است که آیا یک توافق راه صحیحی برای جلوگیری از دستیابی به سلاح اتمی است، یا اینکه بیش از حد ضعیف است؟

صدر اعظم آلمان در ادامه به موضوع تلاش صهیونیست ها برای تخریب روستای فلسطینی «خان الاحمر» پرداخت و آن را یک مسئله داخلی توصیف کرد. او گفت: ما ممکن است با این اقدام یا هر حرکت دیگری از سوی اسرائیل موافق نباشیم. اما این یک موضوع داخلی است و ما در آن دخالت نکردیم.

مرکل در حالی به انتقاد از توافق هسته ای ایران پرداخته که دولتش یکی از طرفین این قرارداد بوده و اعضای کابینه دولت آلمان به خصوص هایکو ماس، وزیر امور خارجه این کشور پیشتر بر حفظ برجام تاکید کرده بودند.

صدراعظم آلمان شب گذشته وارد سرزمین های اشغالی شد و امروز پس از بازدید از موزه هولوکاست، ضمن حضور در دانشگاه حیفا، دکترای افتخاری این نهاد را دریافت کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن نظر